Anasayfa / Tesettür Giyim / Tesettür Kombin Yaparken Bunu Kesin Yapmalısınız

Tesettür Kombin Yaparken Bunu Kesin Yapmalısınız

 

 

Diğer kadınlarımızda olduğu gibi muhafazakâr giyinmeyi tercih eden bayanlarımız arasında da şıklık vazgeçilmez olmalıdır. Sonuç olarak her kadın şık olmak zorundadır olmalıdır. Peki, muhafazakâr giyinen bayanlarımız tesettür kombin yaparken nelere dikkat etmeliler. Tabi ki tesettür bir sınır içinde giyinmeyi gerektirirken aynı zamanda şık olmak işimizi biraz zorlaştırabilir işte bu yüzden küçük tüyolarla kendimizi nasıl şık hissedebiliriz ona bakalım.

 

           Tesettür pardesü ve tesettür pantolon kombini yaparken en öncelikli dikkat edeceğimiz husus kıyafetimizin dar olmamasıdır. Bunun için kıyafet üretici firmalara da biraz görev düşmektedir. Son yıllarda tesettür kıyafetlerinin de dar yapıldığına şahit olmaktayız. Kesinlikle yanlış bir durumdur. Hem o kadar kapalı bir kıyafet hem de dar kıyafet kombinimizi berbat etmekten başka bir işe yaramayacaktır.

 

           Tesettür pantolon seçiminde ise özellikle seçtiğimiz pantolonun İspanyol paça olmasına dikkat etmeliyiz. İspanyol paça pantolonumuz topuklu ayakkabımızı da göstermemelidir. Eğer orta boylu veya düşük boylu isek biraz yüksek bel tercih etmeliyiz. Renk olarak ise daima açık ve sade renkleri kullanmalıyız.

 

Tesettür kombinlerin insanların en çok zorlandığı nokta eşarp seçimidir eşarp seçiminde en başka dikkat etmemiz gereken şeyse renk olmalıdır. Öncelikle eşarbın tenimize uyumlu olup olmadığını belirlememiz gerekmektedir. Tenimiz açık renk ise biz de açık renk eşarp, Eğer esmer tenli isek mavinin veya morun tonlarını tercih etmemiz gerekmektedir. Lila ve özellikle açık mavi tonları ise yine açık ten rengi olanlarda harika olacaktır.

 

Kıyafetlerde eğer çizgili model tercih etmişsek üçüncü bir renk kullanmamız daha uygun olacaktır. Çünkü çizgili kıyafet üçüncü renk kıyafetimizi biraz daha canlı ve diri gösterecektir. Buna rağmen yine de düz ve sade modelleri tercih etmeniz önerimizdir. Çünkü kombinlerde şıklık sadelikten geçmektedir. Sık olmak istiyorsak kombinlerde sadeliği yakalamanız gerekir. Kombin dediğimiz olgu zaten parçalı kıyafetlerden meydana gelen bir olgudur bu yüzden biz bunun üzerine daha fazla parçayla kalabalıklaştırırsak veya daha cırtlak ve patlayıcı renk tercihinde bulunursak kombinimiz berbat olacaktır

 

Yine elbiselerinizdeki çizgilere de boy ölçülerinize göre dikkat etmelisiniz, Özellikle kısa boylu birisiyseniz kıyafetinizdeki çizgileri dikine değil boyuna kullanmalısınız. Uzun boylu bir görünüme sahipseniz de yatar veya çaprazlama çizgiler sizin güzel görünmenizi sağlayacaktır. Fakat uzun boylu iseniz yine de çizgili kıyafet tercih etmemelisiniz.

 

About admin

Paylaş

elbise marka tesettur giyim

Tesettür Giyimde Elbise Şıklığı

  TESETTÜR GİYİMDE YENİ TREND ELBİSELER NEDİR?   Kapalı giyim modasında en çok alınan kıyafetlerden …