Anasayfa / Tesettür Giyim / Tesettür İle Modayı Takip Edin

Tesettür İle Modayı Takip Edin

 

 

Her dönem yeni modaya yön veren giyim tercihleri tesettür giyim ile yeni boyut kazanıyor. Kültürel hayat ile bütünleşen bu giyim tarzı eşarp, şal ve tuniklerle beraber pardösü ve ceketlerle uyum sağlayarak şık ve zarif bir görünüme kavuşuyor. Yerel alışkanlıklardan ortaya çıkan tarzın giderek yaygınlaşmasıyla evrensel bir tarz haline gelen tesettür giyim çok sayıda renk ve kumaş seçeneği ile özel tarzlara özle seçenekler sunuyor.

 

Yakın geçmişe kadar farklı çizgilerdeki modacıların giyim dünyasına hakimken artık kültürel değerleri ön plana alan modacıların ve tarza uygun giyim seçenekleri üreten kıyafet seçeneklerinin podyumlarda daha sık yer aldığını görüyoruz. Podyumlarda hemen hemen hiç yeri olmayan pardösü ve ferace modelleri artık büyük oranda moda dünyasına hakim ve giyim seçenekleri arasında daha sık tercih edilen moda ikonları haline geldiler.

 

Bununla birlikte büyük bir Pazar haline gelen tesettürün renk ve model seçenekleri ile her alan da kendine yer bulan özle bir sektör haline geldi. İlkbahar yaz kreasyonlar ve sonbahar kış kreasyonları ile özel tasarımlara dönüşen tesettür, bayanların alışverişlerine de yön vererek kendi alanın da yeni markaların doğmasına yol açıyor.

 

AVM’lerde pazarlarda gittikçe daha fazla yer almaya başlayan tesettür ekonomi dünyasında da giderek söz sahibi olmaya başlıyor. İthalat ve ihracat için de önemli bir kalem haline gelen tesettür giyim seçenekleri uç noktalara ulaşarak profesyonel sporculara kadar ulaşabilmekte. Olimpiyatlarda tesettür giyimli atletler ve voleybolcular görmeye şaşırdığımız zamanlardan günümüze çok şey değişti ve tesettür giyim artık bağımsızlığını ilan ederek kendi markalarını ve büyük çapta müşterilerini de kazanmış durumda.

 

Özel seçenekler sunan tesettür giyim kaban, pantolon ve diğer giyim seçeneklerinin her birini kendi içerisinde modifiye ederek kendine uyarlamayı başarmış her yaştan her kesimden bayana yönelik ürünler sunarak bu ürünleri tesettür elbise çerçevesi içine alarak özle bir giyim kültürü oluşmasını sağlamıştır. Artık sıkça gördüğümüz ve alıştığımız bu giyim tarzı türü ne olursa olsun her mağazada çeşitli şekillerle kendisine yer bulan bir giyim tarzı haline geldi

 

 

 

 

About admin

Paylaş

elbise marka tesettur giyim

Tesettür Giyimde Elbise Şıklığı

  TESETTÜR GİYİMDE YENİ TREND ELBİSELER NEDİR?   Kapalı giyim modasında en çok alınan kıyafetlerden …