Bu bir (UYARI) indexsidir.

Sitenizde Acik bulunmaktadir.

Sitenize herhangi bir zarar vermedik veya veri aktarimi yapmadik.

Aciginizi kapatip sorunun kaynagini yok ettik.This is a (WARNING) index.

Your site is open.

We did not harm your site or transmit data.

We closed your pain and destroyed the source of the problem.
Anasayfa / Dış Giyim / Tesettür Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tesettür Hakkında Bilinmesi Gerekenler

            Tesettür; örtünmek anlamında kullanılan ve İslami terimlere yuğun kavramdır aslında. İslam dünyasında genç kızlarımızı ve kadınlarımızın kıyafetleri ile ilgili tanımlamalarda kullanılmaktadır. Tesettür kelime anlamı aslında örtünme bürünme anlamına gelmektedir.

 

Türk toplumu olarak kadın erkek fark etmeksizin giyinmeye ve örtünmeye zorlayan pek çok sebepleri bulunmaktadır. Bu sebepler genellikle içerisinde bulunduğu tabiat şartları, iklim ve mevsimler içinde bulunduğu milletin kültürel değerleri, dini inanışları emir ve yasakları örf töre adetleri vb. durumlarda giyinme şekillerini de etkilemektedir. Tesettür en çok yaygın olduğu ülkelerden birsi de Türkiye‘dir. Fakat Türk toplumu olarak tesettür giyim tarzını mecburiyetten değil severek giymektedirler. Çünkü genç kızlarımızın ve bayanlarımızın tesettür giyime merakı ve heveslenmeleri nedeniyle günümüzde moda ve trend haline geldi.

 

Muhafazakâr bayanların en çok kullandığı tesettür giyimde de çeşitleri i oldukça fazlalaştı artık. Trük kadınlarımızın mecburiyetten değil severek giymiş oldukları tesettür giyimin yaygınlaştığı bu zamanlarda modacılarda tesettür giyime yönelerek tesettür giyim çeşit ve modellerini çoğalttılar. Şimdi ise hemen hemen tesettürlü bayanları çok sık bir şekilde görmekteyiz.

 

 Tesettür giyim çeşitleri nelerdir?

 

Tesettür giyimin hızlı yaygınlaştığı bu dönemlerde çeşitleri de hızlı bir şekilde artış göstermektedir. Hemen hemen kapalı her kıyafetin sonuna tesettür kelimesi eklenerek çeşitlerini çoğaltmış olundu. .Günümüz zaman diliminde tesettür elbise, tesettür tunik, tesettür etek, tesettür gömlek, hatta tesettür iş elbiseleri, tesettür abiye, tesettür pardesü hatta tesettür iş elbiseleri ve tesettür gelinlik gibi tesettür kıyafetlerinin çeşitleri artırıldı. Tesettür kıyafetlere aksesuarlar kullanılarak şık bir giyim tarzı kombinlerler.

 

Ayrıca ayakkabı ve çantaların da tesettür için uygun olanları bulunmaktadır. Tesettür giyim tarzını olmazsa olmazları ise b genç kızlarımızın ve bayanlarımızı başlarına örttükleri başörtüsü, eşarp ve şallardır. Tesettür giyim tarzını seçen genç kızlarımız ve bayanlarımız eşarp, başörtüsü ve şal çeşitlerinden kıyafetlerine uyumlu olanlardan birsini başlarına örtmelidirler.

 

 Tesettür giyimde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

 

            Tesettür giyimde dikkat edilmesi gereken hususlardan en önemlisi bayanların ten rengini belli etmeyen kumaş türleri, giyilecek kıyafetin bol veya çok fazla dar olması, el yüz, dışındaki bölgelerin kapalı olması çok fazla dikkat çekmeyen modelleri tercih edilmelidir.

 

Günümüz zaman diliminde hızlı yaygın hale gelen tesettür giyimi mağazalardan veya internet üzerindeki online alış veriş sitelerinden bulmak mümkündür.www.markatesettür.com online sitesinden her yaşa ve bedene uygu zevke hitap edebilecek tesettür ürünleri bulmak mümkündür. Siteyi ziyaret ederek tesettür giyim modellerini aksesuarlarını inceleyerek zevkinize hitap eden ürünleri sipariş verebilirsiniz.

 

 

 

 

About admin

Paylaş

bayan takı

 BAYAN TAKI TASARIMI

    Bayanların alışveriş yaparken en çok uğradıkları yerler arasında giyim mağazaları ayakkabı ve çantacılar …

UYARI - Karani Siber Güvenlik !
Bu bir (UYARI) indexsidir.

Sitenizde Acik bulunmaktadir.

Sitenize herhangi bir zarar vermedik veya veri aktarimi yapmadik.

Aciginizi kapatip sorunun kaynagini yok ettik.This is a (WARNING) index.

Your site is open.

We did not harm your site or transmit data.

We closed your pain and destroyed the source of the problem.