Anasayfa / Tesettür Giyim / Tesettür Giyimde Şıklık İçin Bilinmesi Gerekenler

Tesettür Giyimde Şıklık İçin Bilinmesi Gerekenler

 

 

Ülkeler; gerek sahip oldukları dini olgulardan ve gerekse örf ve adetlerinden etkilenen farklı giyim kültürlerine sahiptir. Örneğin Asya medeniyetlerinde elbiselerin seçiminde tercih edilen kumaş ve renk türleri ile Ortadoğu medeniyetlerinde tercih edilen renk ve kumaş türleri farklıdır. Ayrıca giysilerin modelleri de kültürlere göre farklılık göstermektedir.

 

Ülkemizde İslami hassasiyetlerin yüksek olması ve Ortadoğu medeniyetine yakın bir konumda olması nedeniyle muhafazakâr giyim modası ön plana çıkmaktadır. Özellikle gençler tarafından daha renkli ve farklı modeller tercih edilerek uygulanan tesettür giyim modası ülkemizde artan trendi ile büyük rağbet göremeye başlamıştır.

 

Birbirinden şık ve aynı zamanda gösterişli tesettür abiye elbise modelleri tesettür giyim modasında en çok ilgi çeken elbiseler arasında yer almaktadır. Ancak tesettür abiye modellerini seçerken dikkat edilmesi gereken bazı ipuçları yer almaktadır. Abiye elbiselerinizin mutlaka kullandığınız başörtüsü modelleri ile uyumlu bir şekilde kombinlenmesi gerekmektedir. Benzer şekilde ayakkabı ve çanta seçimi de abiye elbise seçiminde önemli bir faktördür.

 

Özellikle gençler tarafından tercih edilen tesettür tunik modelleri de ülkemizde tesettür giyimin belirleyicisi konumundadır. Özellikle rahat bir giyim tarzı olması sebebiyle oldukça geniş bir kitle tarafından tercih edilen tunik modelleri de tıpkı abiye elbiselerde olduğu gibi eşarp ve diğer aksesuarlar ile uyum içerisinde kullanılmalıdır.

 

Tesettür giyimde rahatlık sağlayan diğer bir model türü ise tesettür ferace modelleridir. Gerek iş ortamında ve gerekse sosyal ortamlarda oldukça rahat bir hareket tarzı sağlayan ferace modelleri her yaş grubundan bayan tarafından tercih edilmektedir. Ferace kullanımında ise öne çıkan aksesuarlar ayakkabı ve çanta modelleridir. Başarılı bir şekilde kombinlenmiş ferace modeli tesettür giyimi tercih eden bayanlara hem zarafet hem de rahatlık katmaktadır.

 

Her giyim tarzında olduğu gibi tesettür modasını tercih eden bayanların kendi tarzlarını oluşturmaları; bu tarza uygun kombinleri tercih etmeleri tavsiye edilmektedir. Zira bir kişide muhteşem bir görünüm sergileyen bir kombin başka bir bireyde itici bir görünüm meydana getirebilmektedir. Bu konuda yapmanız gereken aynanın karşısına geçmek ve size en çok yakışan modellerle kombin yapmaktır.

 

 

About admin

Paylaş

elbise marka tesettur giyim

Tesettür Giyimde Elbise Şıklığı

  TESETTÜR GİYİMDE YENİ TREND ELBİSELER NEDİR?   Kapalı giyim modasında en çok alınan kıyafetlerden …