Anasayfa / Tesettür Giyim / Tesettür Giyimde Renk Seçimi

Tesettür Giyimde Renk Seçimi

 

 

Onlarca renk arasından size yakışanı bulmak eskiden zor olabilirdi fakat günümüzde tesettür giyiminde size rehberlik edebilecek o kadar çok kaynak bulunmakta ki mutlaka kendinizi iyi hissedecek bir renk seçimi yapabilirsiniz. Tesettür giyimin vazgeçilmez parçalarından biri olan tesettür etek modelleri ve renkleri kıyafet seçiminizde ve görünümünüzde önemli bir yere sahiptir.

 

Eteklerde model sayısı bir hayli fazla olduğundan asıl görev burada hanımlara düşmektedir. Bulunacağınız ortama, kendinizi rahat hissetmenize ve estetik zevkinize göre renk ve model seçiminde bulunabilirsiniz. Kalem etek, balık etek ve çingene etek gibi pek çok modellerden yapacağınız seçimler eşarp ve bluz seçiminize göre farklılık göstermektedir. Son yıllarda belden oturtmalı eteklerin moda olmasıyla bu modellere hakim renk olan siyah da öne çıkmaktadır.

 

Tesettür giyimin temelini oluşturan, kapalı hanımlara tesettür kıyafetini ve şıklığı bir arada yaşatan modellerden biri de tesettür kaplardır. Tesettür kap modellerinde farklı renk ve model seçenekleri elbette bir hayli fazladır. Fakat burada dikkat etmeniz gereken püf nokta kap modellerinin sizin vücudunuza uygun olup olmadığıdır. Tesettür kapların kesiminden tutun da üzerindeki desenlerle kadar pek çok detayı modeli güzel gösteren unsurlardandır. Kap modellerinde köyü renkler ve pastel renkler hakim gibi görünse de parlak renkler de mevcut bulunmaktadır. Yine renk seçimi konusunda kararsız kalan hanımların kendilerini en rahat hissedecekleri renkleri tercih etmeleri ve model ile rengin birbirini tamamladığı kapları tercih etmeleri tavsiye edilmektedir.

 

Birbirinden farklı renk ve modelde kıyafetlerin bir arada kullanılması ile ortaya çıkan kombin tarzı giyimde kıyafetinizin kendini göstermesi için gerekli olan en önemli unsur renktir. Tesettür kombin giyimde renk uyumu yakalanmadığı taktirde ortaya nahoş görüntüler çıkabilmektedir. Burada vurgulanan benzer renkler değil belki de birbirine tamamen zıt olan renklerin uyum içinde kullanılmasıdır. Seçtiğiniz renklerin size kendinizi iyi hissettirecek biçimde oluşturulması içinizi rahat ettirecektir. Ayrıca kombinlerde karşılaşılan problemlerin başında zevk farklılıkları gelmektedir. Herkesin kendine göre tasarladığı bu modeller farklı kişilerin zevkine uymayabilir, burada önemli olan sizin kendinizi nasıl hissettiğinizdir. Kombinlerde siyah kurtarıcı renk olsa da farklı renkleri denemek de size iyi gelecektir.

 

 

Kaynak : https://www.markatesettur.com/

 

About admin

Paylaş

elbise marka tesettur giyim

Tesettür Giyimde Elbise Şıklığı

  TESETTÜR GİYİMDE YENİ TREND ELBİSELER NEDİR?   Kapalı giyim modasında en çok alınan kıyafetlerden …