Anasayfa / Tesettür Giyim / Tesettür Giyimde Nasıl Kombin Yapılmalı

Tesettür Giyimde Nasıl Kombin Yapılmalı

 

 

İlk zamanlar fazla ürün çeşitliliğine sahip olmayan, tesettür giyim ürünü sadece eşarp modelleri gündemdeyken, serbestleşmesi ve bayanları tesettür giyime eğimli olmalarından dolayı kreasyonlarında artış göstererek diğer giyim ürünlerini geride bırakıp modanın baş tacı oldu. Tesettür giyim kreasyonlarına her geçen gün yeni bir ürün eklenince tesettür kombin yapmak da bir o kadar zorlaştı.

 

Tesettür modasına bakıldığı zaman kombin yapmak o kadar da kolay değil. Örneğin; üretilen tesettür giyim kreasyonlarından birisi olan tesettür pantolon modelleri çoğunlukla dar paça ve bol paça olarak üretildiği için hanımlar pantolonları kombin yaparken bir hayli kafası karışmaktadır. Ancak tesettür pantolonlar tesettür tuniklerle kombinlenlendiği zaman şık ve zarif bir görüntü sergileyecektir. Ancak her tunik ile her pantolon da hoş bir kombin demek değildir. Tunik ve pantolonları kombinlerken, kesimlerine dikkat etmek çok önemlidir.

 

Bol paça tesettür pantolonların dar kesim tunik ve uygun ayakkabı ve eşarp ile kombinlendiği zaman şık ve zarif duracaktır. Dar kesim tesettür pantolonlar ise bol kesim tunikler ile kombinlenmelidir. Tesettür giyim ürünleri kombinlenirken, her zaman açık ve koyu renkler tercih edilmelidir. Eğer açık renk pantolon tercih ediliyorsa, mutlaka üzerindeki tuniğin koyu renk olması gerekir. Pantolon koyu renkse tuniğinde mutlaka açık renk olması gerekir.

 

Tesettür giyim kreasyonları arasında çok özel bir yeri olan bir diğer ürünü de tesettür pardesü dış giyim ürünüdür. Tesettür pardösüler, tesettürlü hanımların vazgeçemedikleri ürünler arasındadır. Tesettür pardösüyü kombin yapmak, aslında çok zor değildir, Pardösünün altına ne tür elbise giyilse giyilsin, dikkat edilmesi gereken tek şey eşarp ve ayakkabılardır.

 

Eğer pardösülü bir tesettür kombini yapılacaksa, kullanılacak eşarbın pardösünün rengine değil de, pardösünün altındaki elbisenin rengine uygun eşarplar tercih edilmedir. Ayakkabı seçiminde ise pardösüler uzun olduğunda dolayı mutlaka topuklu ayakkabılar kullanılmalıdır.

 

Tesettür giyim kreasyonlarının en değerli parçalarından biri olan bu ürünlere bayanlar büyük bir ilgi gösterdiği apaçık. Zaten modacılar tesettür giyim modellerini bayanların zevklerine göre tasarlayıp üretmektedir. Özellikle pardösüler kış aylarında bayanlara ayrı bir avantaj sağlayacaktır. Göz alıcı tasarımlar ile hazırlanan bu ürünler bayanların şık ve modern olmaların sağlayarak her yerde dikkatleri üzerlerine toplayacaktır. Büyük küçük demeden her kesime hitap eden tesettür giyim başta Türkiye olmak üzere dünyanın çoğu ülkesinde büyük ilgi gördüğü söylenmesi kaçınılmaz bir gerçektir.

 

 

About admin

Paylaş

elbise marka tesettur giyim

Tesettür Giyimde Elbise Şıklığı

  TESETTÜR GİYİMDE YENİ TREND ELBİSELER NEDİR?   Kapalı giyim modasında en çok alınan kıyafetlerden …