Anasayfa / Tesettür Giyim / Tesettür Giyimde Abiye, Tunik Ve Feracenin Yeri

Tesettür Giyimde Abiye, Tunik Ve Feracenin Yeri

 

 

Bu yazımızda tesettürlü arkadaşlarımızı düşünerek kaleme aldık. Tesettürlü olunca giyinmek haliyle kısıtlı oluyor. İşte bu bilinçle tesettürlü hanımlarımıza bir yol gösterebilirsek, rehberlik edebilirsek ne mutlu bize!

 

Tesettür Abiye Elbise

 

Düğünler, özel gün ve geceler tesettürlü olanlar için giyim hususunda bir hayli kriz dönemi olabiliyor. Şık olacaksın ama tesettürden de taviz vermeyeceksin. Hal böyle olunca sevgili hanımlarımız kararsızlıklar için kalıyorlar. Evet, tesettürlü hanımlar abiye almanız lazım ve tasalanıyorsunuz endişelenmeyin! Çünkü bu yazımız sizin için!

 

           Tesettür abiye elbise arıyorsanız kendinize birkaç ölçü belirlediğinizde ne istediğinizi bilecek ve ona göre firmalara anlatabileceksiniz. Öncelikle tek parça abiye size göre değil bundan vazgeçin. Çünkü tesettürlü olanını bulamazsınız, uzun ve balık görünümlü olacağından tesettür açısından rahat etmezsiniz. Kesinlikle pelerinli ya da bir üst parçalı olanlarını tercih etmelisiniz. Şifon kumaş ya da bu tarz uçuş uçuş kumaşlar da rahat hareket etmenizi sağlayacaktır. Likralı kumaş elbiselerden uzak durmalısınız. Bu kumaş içinde kesinlikle rahat etmezsiniz.

 

Tesettür Tunik

 

Tunik kavramı tesettür anlayışımıza son 10-15 yıldır girmiştir. Pardesü giymek istemeyen bayanlar için iyi bir giyim stili daha çok tesettür giyim stili olmuştur. Tesettür tunik boyu itibariyle diz ile ayak bileği arasındadır. Diz üzerindeki parçalar tunik değil gömlek olarak nitelendirilir. Bu boy tesettür için uygun değildir. Günümüzde birçok kumaş, renk ve desende olanlarını bulmak mümkündür. Mühim olan hanımların tesettürlerine gölge düşürecek darlık ve incelikte olanlarından uzak durmalarıdır.

 

Tesettür Ferace

 

Ferace kavramı ülkemizde son birkaç yıldır yaygınlaşmıştır. Tesettür ferace kadınları tesettür anlamında oldukça rahatlatmıştır. Bolluğu ve uzunluğuyla tesettürlü hanımların giyimlerini çok kolaylaştırmıştır. Kumaşı itibariyle de dökümlü, akan kumaşlar tercih edildiğinden terletmez ve kişiye sıkıntı vermez. İlk olarak vitrinlerde siyah renkleriyle boy gösterdiler. Zamanla yeşil ve lacivert renkte olanları da hanımların seçimine sunuldu. Dümdüz olanlarının yanına zamanla küçük işlemeli olanları da ilave edilmiştir. Feracenin en büyük özelliği fermuarlı oluşudur. Bu özellikleri ile kadınlarımızı düğme iliklemekten kurtarmıştır. Bu bağlamda tesettürlü hanımların son zamanlarda bir numaralı giyim eşyalarından biri olmuştur diye rahatlıkla söyleyebiliriz.

 

 

 

 

About admin

Paylaş

elbise marka tesettur giyim

Tesettür Giyimde Elbise Şıklığı

  TESETTÜR GİYİMDE YENİ TREND ELBİSELER NEDİR?   Kapalı giyim modasında en çok alınan kıyafetlerden …