Anasayfa / Tesettür Giyim / Tesettür Giyim Modası Ve Avrupa

Tesettür Giyim Modası Ve Avrupa

 

 

Tesettür giyim modasında aradığınız bütün özellikler, tesettüre uymalıdır. Feraceler, abiyeler, tunikler, kaplar, kabanlar, perdesüler ve diğer çeşitler, tesettürü oluşturmaktadırlar. Tesettür özelliklerine sahip olan tesettür kombin ve çeşitleri başörtüsü ile uyumludur. Model ve renk bakımından her yıl yenileri çıkmaktadır ve mevsimlik üretilir.

 

Tesettür giyimin belli çizgileri vardır. Eller, ayaklar ve yüz hariç bütün vücut kapatılır. Vücudun hatları belli edilmez. Günümüz şartlarında üretilen tesettür perdesü çeşitleri, başörtüsü çeşitleri ile uyumludur. Tesettürde, utanma, edep, haya, namus ve inanç temaları vardır. Bu temalar insana mahsustur. Avrupa modasıda ise, cinsellik, müstehcenlik ve sınırsızlık hakimdir. Bu duyguların kontrol dışı olması, toplum ahlakını bozmaktadır. Bu nedenle, tesettürlü giyim, toplum ahlakını ayakta tutmuştur. Aile kurumu çok güçlenmiş ve sağlam nesiller yetişmiştir.

 

Tesettürlü giysilerden tesettür pantolon çeşitleri, tunik ve benzeri giysilerle tesettürü oluşturur. Tesettürü oluşturması yanında, uygun renk ve desen modelleri, yeni tasarımları, tam bir uyumluluk sergilemektedir. Tesettür giyimde aradığınız bütün modelleri bulabilirsiniz. Bu modeller, tesettür kurallarına uymalıdır.

 

Bir eteğin mini olması, çok dar olması, o eteğin tesettürlü olmasını engellemektedir. Feraceler ve abiyeler, çok dar olursa ve dekolte olursa, tesettürlü olmaz. Tesettürlü olmanın en önemli şartlarından biri, dekolte yani kapanması gereken yerlerin açılması şeklinde olmamalıdır. Transparan ise, bütün vücut hatlarının tam olarak ortaya çıkarılmasıdır. Bütün bu özellikler, kesinlikle tesettürde olmaz.

 

Başörtüsü ve etek gibi tesettürlü giysiler takımdır. Bluz, perdesü ve diğer tesettür takımları, bir arada kullanılmalı ki, kişi ‘tesettürlüyüm’ diyebilsin. Başörtüsü tek başına tesettür olamaz. Bunun nedeni ise, alt kısımda giyimden elbiselerin de tesettür kuralının olmasıdır. Etekler uzun ve bol, bluzlar bol, feraceler ve abiyeler bol ve yırtmaçsız gibi özellikler, tesettür kurallarıdır. Eller, ayaklar ve yüz hariç bütün vücut kapatılmalıdır.

 

Erkeklerde ise, tesettür göbek üstü ve diz kapağı altı arasındaki bölgenin kapatılmasıdır. Bu tesettür giyim modelleri, renkli ve desenli üretilmektedir. Günümüz şartlarında, online adreslerde, bütün tesettür giyim modellerini bulabilirsiniz ve anında sipariş ederek, kargo ile alışveriş yapabilirsiniz. Modeller, her yıl yenilenmektedir.

 

 

About admin

Paylaş

elbise marka tesettur giyim

Tesettür Giyimde Elbise Şıklığı

  TESETTÜR GİYİMDE YENİ TREND ELBİSELER NEDİR?   Kapalı giyim modasında en çok alınan kıyafetlerden …