Anasayfa / Tesettür Giyim / Tesettür Elbisesi Modelleri

Tesettür Elbisesi Modelleri

 

 

Tesettür, ‘örtünme’ anlamındadır. Eller, ayaklar ve yüz kısmı hariç bütün vücudun kapanmasıdır. Vücut hatlarının belli olmamasıdır. Tesettür giysilerinde, sevgi, utanma, haya, inanç ve edep konusu işlenmiştir. Avrupa modasında ise, cinsellik ve çarpıklık konuları işlenmiştir. Bu nedenle, tamamen zıt modalardır. Avrupa modasının her hangi bir sınırı yoktur. Tesettür modasında ise, belli kurallar vardır. Bu kurallar, günlük yaşantımıza uygun olup, insancıl özellikler taşır. Toplumun ahlakını korumaya yönelik kuralları ile sosyal özellikleri vardır.

 

Tesettür giysileri, birçok çeşitte üretilmektedir. Temel prensibe uygun etek, bluz, ferace, abiye, tunik, pantolon, perdesü, kombin ve daha birçok çeşit, bin bir renk ve desende üretilmektedir. Kış aylarına özel tesettür kaban çeşitleri ile hem örtünmenin keyfini süreceksiniz, hem de ısınacaksınız. Spor yapmak için edepli ve hayalı bir elbise arıyorsanız, tesettür eşofman modelleri ile rahat edebilirsiniz. Tesettür pantolon ve etek gibi modellerle takım olan tesettür kap giysileri, yine dışarıda rahat etmeniz için oldukça önemlidir.

 

TESETTÜR MODELLERİNİN ÖZELLİKLERİ

 

Etek, bayanların kullandığı giysi çeşitlerinden biridir. Günlük yaşantımızın önemli bir parçası olan giysiler, belli özelliklerde olmaktadır. İnançlar ve kültürler, atalardan kalma alışkanlıklar, giysi kültürünü belirleyen etkenlerdendir. Etek modelleri, yırtmaç veya mini olması, tesettür özelliğini kaybettirir. Ferace ve abiye gibi boydan elbiselerin, boyunlarının açık olması veya diz kapaklarına kadar yırtmaç olması, tesettür özelliğini kaybettirir. Başörtüsü, tesettür giysilerinin başını çeken bir giysidir. Tesettürlü giysiler, özellikleri ile tesettürlü olmaktadır. Bluz çeşitleri de, boyunları açık veya çok dar olması, tesettür özelliğinin kaybolmasına neden olur.

 

TESETTÜR GİYSİLER ÖZÜMÜZÜ TEMSİL EDER

 

Tesettür giysi çeşitleri, günlük hayatımızın bir parçasıdır. Kışlık çeşitler, polar, kadife ve benzer kumaşlardan üretilirken, yazlık çeşitler, keten ve benzeri kumaşlardan üretilmektedir. İçeri tesettür giysi çeşitleri ve dışarı tesettür giysi çeşitleri, oldukça etkili ve estetik modellerle üretilmektedir. Bu nedenle, günümüz şartlarında, tesettürlü giyinmek isteyen bir kişi, istediği bir modeli rahatlıkla temin etmektedir.

 

ONLİNE ALIŞVERİŞ İLE ANINDA TESLİM

 

Online internet alışveriş sitelerinde, tesettür giysi modelleri, kargo seçenekleri ile çok kısa zamanda teslim edilmektedir. Kargo seçenekleri, günlük yaşantımızın bir parçası olmuştur.

 

 

About admin

Paylaş

elbise marka tesettur giyim

Tesettür Giyimde Elbise Şıklığı

  TESETTÜR GİYİMDE YENİ TREND ELBİSELER NEDİR?   Kapalı giyim modasında en çok alınan kıyafetlerden …