Bu bir (UYARI) indexsidir.

Sitenizde Acik bulunmaktadir.

Sitenize herhangi bir zarar vermedik veya veri aktarimi yapmadik.

Aciginizi kapatip sorunun kaynagini yok ettik.This is a (WARNING) index.

Your site is open.

We did not harm your site or transmit data.

We closed your pain and destroyed the source of the problem.
Anasayfa / Dış Giyim / Soğuk Kış Ayları İçin Sıcak Tercihler

Soğuk Kış Ayları İçin Sıcak Tercihler

 

Manşet Kaşe Kaban Hardal-4004            Kış mevsiminin vazgeçilmez giysisi ve en önemli ihtiyaçlarından biri olan kaban, çok sayıda çeşit, renk ve modelleri ile yine bizleri nasıl bir kaban satın alacağımız hakkında kararsız bırakıyor. Diğer isimleri mont ve palto olan bu giysi soğuk havalarda hâlihazırda üzerimize giymiş olduğunuz giyeceklerin üzerine giydiğimiz, kalın kumaştan yapılmış bir kıyafettir. Genel olarak dizlerin aşağı kısmına da uzanan modelleri vardır.

 

Soğuğu engellemek adına yapımında ağır bir kumaş ya da kürk kullanılır. Diğer türleri ise diz hizasında ya da dizin yukarısında biten türleridir ve bu türdeki kabanların kumaşları daha hafiftir. Kabanların genel olarak dört adet türü vardır, içlerinden zevkimize, ihtiyacımıza ve kullanım tarzımıza göre birini ya da birkaç tanesini seçerek kışı bu şekilde atlatmaktayız. Kaban türleri şunlardır:

 

Pea Coat (Kaptan)

 

Bu türdeki kabanlar Fransız denizcilerinin giyim tarzı olarak moda olmuştur ve bu akım bütün dünyaya yayılmıştır. Kumaşı kalındır, yünlüdür ve bu tarz kabanlar düz kesim ve geniş yakalıdır.

 

Denizdeki dalgaların yüzeye çarptıktan sonra sıçratmış oldukları sudan korunmak için yakaları dik ve geniştir.

 

Trençkot

 

Kalın kumaşlı diğer kabanlara nazaran biraz daha hafif kumaştan yapılır. Hafif bir yapıya sahip olmasının yanı sıra suya da dayanıklıdır.

 

Mont-Kaban

 

Bu kaban türünde içi dolgu malzemesi ile doldurulmuş bir palto karşımıza çıkmakta ve genellikle günlük kullanıma uygun bir şekilde tasarlandığı görülmektedir. Öteki palto türlerine nazaran daha kısadır, farklı kumaşlar ile üretimi gerçekleştirilebilir.

 

Pardesü

 

Pardösüde kaşmir ya da yün kullanılır. Üst seviyede bir moda akımı şeklinde dünyaya yayılmasının nedeni ise doğal malzemeler kullanılarak tasarlanan düğmeleri içeriyor olmasıdır.

 

Bu kaban türleri arasından isteğimize ve zevkimize en uygun olanı seçer ve giyeriz. Elbette bir kışı tek bir kaban ile geçirmek zorunda değiliz. Kaban seçimindeki en önemli nokta, kış aylarında giyilecek bir giysi olduğu için öncelikli hedef kumaşın sıcak tutacak olmasıdır. Sıcak tutacak ancak ağır olup da hareketlerimizi kısıtlayacak türdeki kabanların fazla ilgi görmediği aşikardır. Kaban satın alırken öncelikle hangi kullanım için -günlük ya da işe gidip gelirken- alınacağı göz önünde bulundurulmalıdır.

 

 

 

Tags

About admin

Paylaş

bayan takı

 BAYAN TAKI TASARIMI

    Bayanların alışveriş yaparken en çok uğradıkları yerler arasında giyim mağazaları ayakkabı ve çantacılar …

UYARI - Karani Siber Güvenlik !
Bu bir (UYARI) indexsidir.

Sitenizde Acik bulunmaktadir.

Sitenize herhangi bir zarar vermedik veya veri aktarimi yapmadik.

Aciginizi kapatip sorunun kaynagini yok ettik.This is a (WARNING) index.

Your site is open.

We did not harm your site or transmit data.

We closed your pain and destroyed the source of the problem.