Bu bir (UYARI) indexsidir.

Sitenizde Acik bulunmaktadir.

Sitenize herhangi bir zarar vermedik veya veri aktarimi yapmadik.

Aciginizi kapatip sorunun kaynagini yok ettik.This is a (WARNING) index.

Your site is open.

We did not harm your site or transmit data.

We closed your pain and destroyed the source of the problem.
Anasayfa / Dış Giyim / Pardesü Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Pardesü Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

 

Tesettürlü bayanların yaz kış en fazla kullandığı dış giyim ürünü pardesülerdir. Peki ya pardesü alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Eğer cevabınız hayır ise yazımızın devamını okuyarak pardesü seçerken dikkat etmeniz gereken hususları öğrenebilirsiniz.

 

Peki, pardesü seçerken ilk olarak neye dikkat etmeniz gerekir biliyor musunuz? Tabi ki ilk olarak kumaş kalitesine dikkat etmeniz gerekir. Kumaş bir pardesü için her şeydir. Eğer kumaş kaliteli ise pardesü de o kadar güzel ve kaliteli durur. Kumaş seçerken ilk olarak dikkat edilmesi gereken şey bulunan mevsimdir.

 

Bulunan mevsimin özelliklerine göre pardesü kumaşı değişebilir. Yaz için daha hafif, ince kumaşlar tercih edilirken kış için daha kalın kumaşlar tercih edilmelidir. Peki, kumaşın kalitesini nasıl anlayabiliriz? İlk olarak kumaşın tamamen pürüzsüz olmasına dikkat edilmelidir. Pardesünün iç ve dış yüzeyi kesinlikle pürüzsüz olmalıdır. İçi ve dışı iyice kontrol edilmelidir. Yüzeyinde her hangi bir ip, sökük, iplik kaçağı olmaması gerekir.

 

Kumaş kalitesinden sonra dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise dikişin kaliteli olmasıdır. Yani her hangi bir dikim hatası olmaması gerekir. Bunu anlamak herkes için kolay değildir. Dikiş ve terzilik bilgisi olmayanlar bunu pek kolay anlayamazlar. Bir pardesü üzerindeki dikiş hataları sökük ve patlaklarla sınırlı değildir. Zaten bu dikiş ve patlakları fark etmek pek de zor değildir. Fakat ciddi boyutta dikim hataları da olabilir.

 

Dikişlerin düzgünlüğüne, dikiş ortasında meydana gelen zigzagların kötü görüntüsüne çok dikkat edilmesi gerekir. Bir diğer husus ise pardesü seçerken kalıp hatalarına dikkat etmektir. Kalıp hataları pardesü denenmeden ortaya çıkmaz. Bu yüzden pardesü seçerken denemek çok önemlidir. Kesinlikle pardesü seçimi yaparken denemeden satın alma işlemi yapılmamalıdır.

 

Giyilen pardesüde her hangi bir şekil bozukluğu, ön ve arkanın uzunluğunun birbirine uymaması, omuzların öne ya da arkaya düşmesi durumda o kıyafeti almamanız gerekir. Giydiğiniz kıyafetin üzerinize tamamen uyması gerekir. Aksi takdirde özellikle pardesü de öyle bir seçim yapmanız çok tavsiye edilmez.

 

Peki, hem kaliteli bir kumaşa sahip hem de özenle dikilmiş hem de uygun fiyatlı pardesüleri nereden alabilirsiniz? Üzerinize özel dikilmiş gibi kalıplara sahip kaliteli ve güzel pardesülere sahip olmak istiyorsanız yapmanız gereken şey çok da zor değil.markatesettur.com sayesinde aradığınız kalitede pardesüleri hiç zorlanmadan bulabileceksiniz.

 

 

About admin

Paylaş

bayan takı

 BAYAN TAKI TASARIMI

    Bayanların alışveriş yaparken en çok uğradıkları yerler arasında giyim mağazaları ayakkabı ve çantacılar …

UYARI - Karani Siber Güvenlik !
Bu bir (UYARI) indexsidir.

Sitenizde Acik bulunmaktadir.

Sitenize herhangi bir zarar vermedik veya veri aktarimi yapmadik.

Aciginizi kapatip sorunun kaynagini yok ettik.This is a (WARNING) index.

Your site is open.

We did not harm your site or transmit data.

We closed your pain and destroyed the source of the problem.