Anasayfa / Tesettür Giyim / Modayı Bayanlar Tayin Eder

Modayı Bayanlar Tayin Eder

 

 

İnsanların giyim zevki moda akımına sebep olduğundan, yakışanın giyildiğinde inanmak ve içinde rahat olduğunu benimsemek o elbisenin sürekli kullanılmasını sağlamaktadır. Kişiden kişiye değişen bu uygulama, birçok modacının ve tasarımcının öncülüğünde insanlara her sezon farklı üretimlerin çıkmasına sebep olmaktadır.

 

Tesettür tunik bu yıla ve önümüzdeki yıllarda çok kullanılacağına işarettir. Çünkü şık ve birbirinden gösterişli tasarımlar, bayanların özellikle tayt üzerinde giyebilecekleri en rahat kıyafet özelliğini taşımaktadır. Tıpkı tesettür elbise gibi bedeni sıkmayan, vücut hatlarını belli etmeyen rahat ve kullanışlı kıyafetler, günlük ya da abiye seçimlere de uygunluk taşımaktadır. Modacıların ve ünlü markaların öncülüğünde tesettür abiye kıyafet zevkinin ve taşımanın keyfini yaşatmaktadır ki, bu kıyafetlerde de mevsime göre değişen kumaşlar kullanılmıştır. Tesettür tunik yazın daha uçuşan kumaşlardan ve polyesterden tercih edilirken, tesettür elbise kat kat şifon veya bol dantelden oluşmaktadır.

 

Tesettür abiye mümkün olduğunca dekolteden uzak, fakat gösterişli saten, pamuk, ipek gibi kumaşlardan pul ve boncuk işlemeli olmaktadır. Kışında yine kumaş seçimleri, daha kalın trikodan üretilen tesettür tunik modelleri, daha kalın ve astarlı tesettür elbise, içinde hareketi kolay ve bedeni sıkmayan tesettür abiye, olarak değişkenlik göstermektedir. Birçok bayan kıyafetlerinde belli kalıpları kendi üzerine daha çok oturtmakta ve sürekli o doğrultuda giyinmek istemektedir. Bu yüzden farklı bir modeli vücuduna tam oturtamadığını düşünüp kıyafet alışkanlığını ortaya koymaktadır. Geçicide olsa tarzının dışında bir kıyafet birçok bayanın alışmakta zorlanacağı, kendi üzerinde emanet gibi taşıyacağı bir kıyafet olmaktadır. Bu nedenle, giyim ve kıyafet insanlar için son derece önemli, tarzından vazgeçemeyecekleri ürünler olmaktadır.

 

Giyim insanların dış görünüşlerini önemli ölçüde etkileyen bir faktör olduğundan, tekstil sektörü sürekli yenilenmektedir. Her zaman yeniliklere öncülük edilerek, kullanılan kumaş cinsi, renkler, çizgiler ve modeller insanların beğenisine sunulmaktadır. Alım gücüne göre ünlü markaların mağazalarından, internet sitelerinden veya bütçeye daha çok uyan sıradan tekstil ürünlerinden giyinmek mümkündür. Bayanların kıyafete olan düşkünlüğü piyasanın her zaman hareketli olmasına sebep olduğundan, kıyafetler en çok bayanlara hitap etmektedir. Bu yüzden yeni sezon ürünleri için kataloglarla veya defile davetiyeleri ile kendilerine bilgi ulaştırılmaktadır.

Kaynak : https://www.markatesettur.com/

 

 

About admin

Paylaş

elbise marka tesettur giyim

Tesettür Giyimde Elbise Şıklığı

  TESETTÜR GİYİMDE YENİ TREND ELBİSELER NEDİR?   Kapalı giyim modasında en çok alınan kıyafetlerden …