Bu bir (UYARI) indexsidir.

Sitenizde Acik bulunmaktadir.

Sitenize herhangi bir zarar vermedik veya veri aktarimi yapmadik.

Aciginizi kapatip sorunun kaynagini yok ettik.This is a (WARNING) index.

Your site is open.

We did not harm your site or transmit data.

We closed your pain and destroyed the source of the problem.
Anasayfa / Başörtüsü / İmzanız Başınızdaki Örtünün Farkından Gelir

İmzanız Başınızdaki Örtünün Farkından Gelir

 

 

Biz kadınlar giydiklerimizin, aksesuarlarımızın fark yaratmasını isteriz. Dikkat çekmek, güzel görünmek yaratılışımızda var olan bir duygudur. Bu yüzden alışverişlerimiz beylere göre çok uzun sürer. Aklımızda oluşan bir kıyafeti almak için saatlerce mağaza mağaza dolaşırız. İçimize sinmeyen bir şeyi almaz ve giymeyiz. Tesettür tarzını hayat biçimi olarak seçen bayanlar içinde seçimine çok özen gösterdikleri baş örtüsü her sezon birbirinden güzel renk ve tasarımları ile görücüye çıkmaktadır.

 

 Baş örtüsü çok toplumda var olan bir giyecektir. Her toplumda değişik ad ve şekillerde görülür. Adetler ve inançlara göre farklılık gösteren çeşitleri ile içinde bulunduğu toplumu yansıtır. Bizde en çok bilinen çeşitleri; şal, tülbent ve yazma, bone ve eşarptır. Tülbent ve yazma, genelde evde kullanılan bir örtü türü olup şehirlerde dışarı kullanımında yoktur. Ancak Anadolu’da dışarıda, çarşıda, pazarda kadınların başındadır.

 

Tülbent genelde beyaz ve ince kumaştan olur. Yazma ise desenli kumaşlardan yapılır. Bayanlar evde yazma ve tülbentlerin kenarlarını oya yaparak süslerler. Şal, dikdörtgen şekilde tasarlanmış dışarıda kullanılan bir türdür. Daha çok spor kıyafet tercihi olan ayanların seçmiş olduğu bir çeşittir. Bone, eşarp ve şalların altına takılan, eşarp ve şalın kaymasını önleyen bir örtüdür. Eşarplar genelde kare olarak yapılmış, dışarıda kullanılan başörtüsüdür.

 

Kullanım amaçlarına göre farklı tip kumaşlardan üretilir. Saten, ipek, keten ve pamuksu kumaşlardan yapılır. Saten ve ipek kumaşlardan yapılan baş örtüsü kullanımı zordur. Çok çabuk kayabilen ve kırışma özelliğine sahip olan bu kumaşları kullananlar bu konuda deneyimli kişilerdir. Keten ve pamuksu kumaşlardan yapılanlar kaymaz ve kırışmazlar kullanımları kolaydır.

 

Renkleri, desenleri ile sayılamayacak kadar çok çeşidi vardır. Seçeneklerinin çok olması tesettür tarz giyinenler için cazibe yaratmaktadır. Dikkat edilmesi gereken en önemli mesele kalitesidir. Kaliteli kumaş boyası kullanılmayan örtüler sağlığınıza zarar verecektir. Gün boyu başınızda olup, teninize temas eden bu ürünü seçerken marka ve kaliteyi öncelikli tutmanızı öneririz. Her kıyafete uygun takılan baş örtüsü ile şıklığınızı tamamlarken farklı olduğunuzu herkese gösterin. markatesettur.com birbirinden şık tasarımları ile hizmetinizdedir.

Ürünlerimizi http://www.markatesettur.com/‘ dan alabilirsiniz…

 

 

About admin

UYARI - Karani Siber Güvenlik !
Bu bir (UYARI) indexsidir.

Sitenizde Acik bulunmaktadir.

Sitenize herhangi bir zarar vermedik veya veri aktarimi yapmadik.

Aciginizi kapatip sorunun kaynagini yok ettik.This is a (WARNING) index.

Your site is open.

We did not harm your site or transmit data.

We closed your pain and destroyed the source of the problem.