Anasayfa / Tesettür Giyim / Ferace Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeli?

Ferace Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeli?

 

 

            Tesettür kullanan bayanların sıklıkla tercih ettiği tesettür ferace neredeyse giyim konusunda vazgeçilmezdir. Ferace, genel olarak vücut hatlarını belli etmeyen yapısı ile tercih konusu olmuştur. Aynı zamanda giyildiği zaman giyen kişinin kendini rahat hissetmesi ve rahat hareket edebilmesi seçimlerde göz önünde bulundurulmalıdır. Ferace, çarşaf ile aynı anlama gelmez. Mantodan da birçok farkı bulunmaktadır. Bu farkların en önemlileri, manto gibi geniş yakalarının olmaması ve mantoya göre daha uzun olmasıdır. Tesettür giyim sektöründe genel olarak bayanların tercih ettiği feraceler ise, düz ve sadedir.

 

Peki, feracenin faydaları nelerdir?

 

Ferace, bir dış giyim ürünü olarak satılmaktadır. Örtünmek isteyen kişilerin vücut hatlarının belli etmemesi sebebiyle kişinin oldukça rahat hareket edebilmesine olanak tanır. Aynı zamanda uzun yapısından dolayı, evden dışarı çıkarken ”bugün ne giyeceğim?” derdinden kişinin kurtulmasını sağlar. Böylelikle, tek bir seçim yapılarak dışarıya çıkılabilir ve gün rahat bir şekilde geçirebilir.

 

Ferace seçerken en çok dikkat etmemiz gereken şeylerden birisi de kumaş seçimidir. Genel olarak kumaş seçimlerini ve renklerini yaşa göre ayarlamak mümkündür. Çoğu genç, ferace seçimlerini yaparken ya da tesettür kombin arayışında bulunurken, renkli kumaşları tercih ederler. Orta yaşta bulunan bayanlar ya da dikkat çekmek istemeyen bayanlar ise genel olarak siyah rengi tercih eder. Ferace kumaşları yapı olarak kolay üretilebilen kumaşlar değildir. Dünya üzerinde birkaç ülke ferace yapılmaya uygun kumaşlar üretirler. Bu kumaşların genel olarak en iyi özellikleri, giyen kişiyi serin tutması, kolayca buruşmaması, yıkandıkları zaman ütü yapılmaya ihtiyaç duyulmaması, oldukça dayanıklı olmaları, şık ve dökümlü yapıları, günlük kullanımda kir tutmaması, yıkarken renk kaybının bulunmamasıdır.

 

Bir başka tür kumaşlar ise likralı olanlardır. Bu kumaşların dokusu üzerinde elastik lifler kullanılmaktadır. Bu yüzden oldukça rahat kullanma olanağı sağlarlar. Sadece ferace kullanırken dikkat etmeniz gereken önemli bir şey, çamaşır sularının kesinlikle kullanılmaması gerektiğidir. Çamaşır suyu kullanımlarında, feracenin rengi ve yapısı kolay bir şekilde bozulabilir. Aynı zamanda çamaşır makinelerini feraceyi attığımızda, 40 derecenin altında yıkamaları tercih etmeliyiz. Böylelikle, renk kaybı yaşamadan, daha uzun süre feraceleri kullanabiliriz.

 

 

About admin

Paylaş

elbise marka tesettur giyim

Tesettür Giyimde Elbise Şıklığı

  TESETTÜR GİYİMDE YENİ TREND ELBİSELER NEDİR?   Kapalı giyim modasında en çok alınan kıyafetlerden …