Anasayfa / Tesettür Giyim / Ferace Giyimde Aradığınız Moda

Ferace Giyimde Aradığınız Moda

 

 

Ferace, tesettür giyim kültüründe oldukça önemli bir giysidir. Hacc ve umre gibi ibadetlerde oldukça kullanışlı ve rahat olan feraceler, eller, ayaklar ve baş kısmı hariç bütün vücudu kapatmaktadır. Binlerce yıllık tesettür giyim kültürümüz, günümüzde, Avrupa kültürü ile bezenmiş olan ve bir sınırı olmayan giyim modasından oldukça farklıdır. Başörtüsüyle takım olan ve beraber tesettür giyim tarzını oluşturan feraceler, dekolte ve transparan olursa, tesettürlü olmaktan çıkar.

 

Kapalı giyimin yeni adresi olan tesettür, belli kriterleri olan bir giyim modasıdır. Eller, ayaklar ve yüz hariç bütün bölgeler, vücut hatları transparan şekilde olmayacak şekilde kapatılması gerekir. Avrupa giyim tarzında ise, her şey moda olabilir. Bir mantığı olmayan Avrupa giyim tarzı, bütünüyle tesettür elbise modasından farklıdır.

 

BÜTÜN RENKLER KULLANILMAKTADIR

 

Tesettür giyim tarzında aradığınız bütün özellikleri, günümüz tesettür modasında bulabilirsiniz. Etekler, yelekler, pardesüler, feraceler, tunikler, bluzlar, abiyeler ve daha birçok giyim çeşitleri, tesettür giyim kültürünün bize sunduğu ürünlerdir. Eteklerin mini olması, pardesülerin bütün vücudu ayan beyan ortaya çıkarması, tahrik edici yırtmaçlar, bluzların göğüsleri belli etmesi veya ortaya çıkarması, feracelerin yırtmaçlı olması, bu gibi giysilerin tesettür özelliğini ortadan kaldırmaktadır.

 

Fermuarlı, düğmeli ve püsküllü modellerle, binlerce ürün, tesettürlü giyinmek isteyenler için vitrinlere çıkmıştır. Online alışveriş mağazalarında, anında tedarik imkânı ile tesettürlü giyim mağazaları, aradığınız alış-veriş zevkini sunmaktadır. Günlük yaşantımızda tesettür sadece başörtüsü olarak anılabilir. Ancak, başörtüsü ve transparan kotlar, çok abes olmaktadır. Bu nedenle, tesettürlü giyim ürünleri, takımdır. Yani, başörtüsü veya şal alan bir kişi altına ferace veya pardesü almalıdır. Tesettürlü etek, tesetterlü bluz ve başörtüsü, tesettür takım olmaktadır ve beraber giyilmelidir. Dışarı için kaban ve uzan pardesü, tesettürü oluşturur.

 

Osmanlının çarşaf tesettür modası, o zaman için bütün dünyanın tanıdığı bir moda idi. Ancak günümüzde tesettürlü giyim modası, Tüm dünyayı kasıp kavuran ve oldukça tehlikeli olan Avrupa giyim modası ile mücadele etmektedir. Bu nedenle, japonlar ve çinliler gibi tesettürlü giyim, bizim binlerce yıllık giyim tarzımızdır. Bu giyim tarzı ile Anadolu’nun binlerce yıl kökleşmiş tesettürlü giyim tarzı ile dünya bizi tanımaktadır.

 

 

About admin

Paylaş

elbise marka tesettur giyim

Tesettür Giyimde Elbise Şıklığı

  TESETTÜR GİYİMDE YENİ TREND ELBİSELER NEDİR?   Kapalı giyim modasında en çok alınan kıyafetlerden …