zumrut-bordo-2348

Kaşe Manto Seçenekleri

 

Öykü Kaşe Manto-Siyah-4001     İlk olarak kısaca kaşe kumaşından bahsetmek gerekirse kaşe kumaşı ince iplikten üretilmiş ağır bir işlemle keçeleştirilmiş bir kumaş türüdür. Kış aylarında kaban, mont üretiminde kullanılır. İç kısmı genelde astarlı olur ve bu sayede soğuk günlerde daha sıcak tutar.

 

           Kaşe manto seçiminde ise genelde koyu renkler tercih edilir ve siyah, toprak rengi ön plandadır. Bunun nedeni de kış aylarına daha uygun renklerde olmasıdır. Diz kapaklarına yakın boylarda olan kaşe manto çok seçeneği olan bir üründür. Fermuarlı modelleri, kısa kesim modelleri, dar kesim modelleri, bol kesim modelleri gibi birçok çeşidi vardır ve farklı vücut tiplerine göre seçimler farklılaşmaktadır.

 

Örneğin kısa boylu iseniz dizlerinizden daha uzun bir kaşe manto seçimi yapmamanız daha iyi olacaktır. Çünkü daha uzun bir manto boyunuzu olduğundan daha kısa gösterecektir.

 

Uzun boyluysanız ise diz altında kaşe manto seçimi yapabilirsiniz. Uzun boylu ve zayıf iseniz yine diz altı ve belden kemerli modeller tercih edebilirler. Böylelikle hem daha zayıf görünecek hem de boy uzunluğu ortaya çıkacaktır.

 

Geniş omuz veya büyük göğüslü kadınlar için manto seçimi ise genelde ön kısımdan düğmeli veya fermuarlı modelleri seçebilirsiniz. Bu modeller düğmeli veya fermuarlı olduğundan dolayı üst bedeninizi daha geniş veya göğüslerinizi daha büyük göstermek yerine vücudunuzu saran güzel bir tercih olacaktır.

 

Her kıyafette olduğu gibi seçim yapmakta zorlandığımız veya internet üzerinden alırken tereddütte kaldığımız ürünlerden biride manto seçimi. Manto seçiminde genelde istediğimiz renkte gelip gelmeyeceği, bedenin uyup uymayacağı, uygun iade ve değişim koşulları gibi prosedürler tüm alıcıları düşündürür. Fakat www.markatesettur.com adlı web sitesinde birbirinden farklı yüzlerce seçenekle beraber hem ödeme imkânları çok geniş hem de müşteri memnuniyeti açısından son derece özenle davranan bir firmadır.

 

Diğer firmalardan yüzlerce lira vererek satın alınan kaşe montlar, kabanlar artık www.markatesettur.com adlı web sitesinde 49. 90 TL gibi rakamlardan başlayan kaşe manto fiyatları nedeniyle çok yoğun şekilde rağbet görmektedir. Sosyal ağ ve forum sayfalarında ise firma hakkında neredeyse hiç olumsuz eleştiri bulunmazken firmanın ilkesi olan müşteri memnuniyeti son derece önemlidir. Kış ayına giriş yapmaya hazırlanan firma şimdiden kışlık koleksiyonunu satışa sunmuş ve cazip fiyat teklifleriyle satışlarını arttırmıştır.

 

kase-mont

Sıcacık Bir Kış Olsun

Yaz bitmek üzere her evde kışlık hazırlıklar yapılıyor. Turşular kuruldu, kurutmalıklar, tarhanalar yapıldı. Mutfaklarımız kışa hazır sıra gardıroplarımızda. Yaklaşan kışla birlikte kışlık kıyafetlerimizi çıkardık. Ne eksik, ne alınacak soğuklar düşmeden temin etmeli. Kazaklar, pantolonlar, atkılar, bereler, eldivenler ve mantolar bir bir elden geçiriliyor.

 

Kışın en önemli kıyafeti mantolardır. Gün boyu üzerimizde olan mantonun hem şık, hem rahat ve sıcak tutması önemlidir. Birçok seçeneği olan mantolar için bizim size önerimiz kaşe manto. Mantolar her yıl alınmayan kışlık giyecektir. Kaliteli kumaşlardan yapılmış mantolar uzun yollar bozulmadan kullanmanızı sağlar. Uzun yıllar ilk günkü gibi mantonunuz yeni görünmesini istiyorsanız kaşe ürünleri tercih etmelisiniz. Kaşe kumaşlar diğer kumaşlara göre daha sıcak tutarlar. Kullanılan ipliğinden dolayı daha sert ve dik dururlar.

 

Kaşe manto seçerken modayı bir kenara bırakın, kendi stilinize göre seçim yapın. Alırken mutlaka altına kalın bir kazak giyip deneyerek alın. Rahatlığınızı kontrol edin. Renk konusu elbette size kalmış, ancak siyah, vizon ve devetüyü gibi renkler tüm zamanlarda kullanılan renkler olduğundan daha kolay kombin yapmanızı sağlayacaktır. Klasik kesim yapılmış manto her şartta şık görünmenizi sağlayacaktır. Zayıf ve uzun bir yapınız var ise kruvaze mantolar, göğüs kısmınız geniş ise tek düğmeli mantolar sizin için ideal olacaktır.

 

Kaşe manto temizliğinde mutlaka aldığınız ürünün etiketindeki talimatlara uyun. Kuru temizlemeye göndermek bir seçenektir. Ancak evde temizlemek istiyorsanız hassas davranmanız gerekir. Elde yıkama yapmak istiyorsanız geniş bir kaba ılık su koyun, deterjanı ekleyin çok fazla hırpalamadan yıkayın. Kesinlikle bükerek sıkmayın, hafifçe sıkıp havlu arasında suyunu alın. Kuruturken düz bir şekilde serin. Çamaşır makinesinde yıkamak makinenizin yünlü hassas yıkama programını kullanın. Ütülerken çok dikkatli olun. Çok sıcak olmayan ütü ile tersten ütüleyin.

 

Kaşe manto kullananlar bilir bu kumaşlar boncuk boncuk tüylenir. Bu tüylenme durumu aslında aldığınız ürünün kalitesi ile doğru orantılıdır. Kaliteli ürünlerde bu sorun çok uzun yıllar sonra çıkar. Tüylenen kıyafetlerinizi jiletle temizleyebilirsiniz. Yıkarken fazla deterjan kullanmazsanız kıyafetlerinin tüylenmeyecektir. Sıcacık bir kış geçirmenizi temenni eder, birbirinden kaliteli ve şık ürünler için sizleri beklediğimizi markatesettur.com bilmenizi isteriz.