Anasayfa / Tesettür Giyim / Daha Uzun Görünmek İçin Neler Yapılabilir?

Daha Uzun Görünmek İçin Neler Yapılabilir?

 

 

            Tesettür giyim konusunda bazen zaman zaman hilelere başvurmak görünümüz açısından faydalı olabilir. Her zaman istediğimiz fiziğe sahip olamayız ancak seçtiğiniz kıyafetlerle daha güzel ve şık görünmeyi sağlayabiliriz. Peki, boyu uzun göstermek için tercihlerimiz hangi yönde olmalı?

 

Öncelikle, ilk bahsedeceğimiz konu, çizgiler. Yatay çizgiler sizi olduğunuzdan daha fazla kilolu ve kısa gösterir. Bu yüzden derdimiz eğer uzun görünmek ise dikey çizgilere şans vermeliyiz. Dikey çizgiler bulunduran elbiseler, bluzlar tercih ederseniz, olduğunuzdan daha ince ve daha uzun görünmeyi başarabilirsiniz.

 

Aynı zamanda kıyafetlerin renkleri de bu konuda size yardımcı olabilir. Genel olarak tek renk giyinirseniz her zaman daha uzun görüneceksinizdir. Renk seçimi yaparken de koyu renkler tercih etmeniz, tek renk giyinmenin yanı sıra sizi daha da uzun gösterecektir. Böylelikle sadece renk seçim ile amacımıza rahatlıkla ulaşabiliriz.

 

Son zamanların en modası belki de yüksel bel etekler. Yüksek bel etekleri tercih etmek, sizi modayı takip eden bir bayan yapmanın yanı sıra, sizi olduğunuzdan daha uzun boylu gösterir. Bacak boyunuzu daha uzun göstereceği için, yüksek belli etekleri uzun boylu görünmek isteyen tercih etmelilerdir. Aynı zamanda düşük bel etekler tercih etmemelisiniz. Çünkü bu sizi olduğunuzdan da daha kısa gösterecektir. Yüksek belli eteklerin, duruşlarının daha derli toplu durması ve vücudunuzdaki konumu aynı zamanda sizi biraz da olsa dik durmaya zorlayacaktır. Dik durmak da, uzun görünmeye fayda sağlayacaktır.

 

Uzun boylu görünmek için, tesettür elbise ile uyumlu olabilecek, ayakkabılar tercih etmelisiniz. Pantolonda giyseniz, ayakkabının uyumu sizi daha uzun gösterecektir.

 

Diz ve kalça aralarında kalan, ara boy pantolon seçimleriniz sizin daha uzun görünmenize de sebep olacaktır. Böylelikle, tesettür kombin tercihi yaparken ara boy pantolonları, kısa ceket ya da kabanlar ile kombinleyerek güzel bir sonuç ortaya çıkarabilirsiniz.

 

Aksesuar kullanımı da uzun boylu gösterme konusunda işinize yarabilir. Kolyeleri çoğu bayan sever ve kullanır. Kolye kullanımında zinciri uzun olan kolyeler kullandığınız zaman daha uzun boylu gösterebilirsiniz. Aynı zamanda uzun kolyeler ile güzel ve şık görünümler elde edebilirsiniz.

 

 

About admin

Paylaş

elbise marka tesettur giyim

Tesettür Giyimde Elbise Şıklığı

  TESETTÜR GİYİMDE YENİ TREND ELBİSELER NEDİR?   Kapalı giyim modasında en çok alınan kıyafetlerden …