Anasayfa / Tesettür Giyim / Bu Yılın Tercihi: Tesettür Jile Elbiseler

Bu Yılın Tercihi: Tesettür Jile Elbiseler

 

 

Tesettürlü olan ve elbise giymeyi seven birçok kadın vardır. Bu konuda fazlası ile seçim yapılabilirken bu yıl en çok tercih edilenlerin arasında jile elbiseler yerini aldı. Tesettür giyim sektörünün vazgeçilmezi haline gelen jile elbiseler sayesinde, tesettürlü bayanlar oldukça şık görünecekler.

 

Peki, bu jile elbise nedir?

 

Jile, genel anlamı ile kolu ve yakası bulunmayan yelek türü olarak anılır. Jile elbise dediğimizde ise aklımıza kolu ve yakası olmayan elbiseyi getirebiliriz. Tesettürlüler için özel tasarım moda tasarımcıları jile tasarımını tesettürler üzerinde de kullanarak harika tasarımlar yapmayı başarmışlardır. Daha önceki yıllarda okul elbiselerinde sıkça kullanılan modellerden biriydi. Şimdi ise jile elbise, tesettürlü bayanlar için tekrar ele alınıp, güzel sonuçlarını vermeye başladı.

 

Elbiseler, günlük kullanımda da oldukça rahattır. Bunun en önemli sebeplerinden birisi tek parça olması ve genel itibari ile beli sıkmamasıdır. Konu böyle olunca jile elbiseler tesettürlü olan bayanların gözdesi haline gelebilecek bir yapıdadır. Aynı zamanda bu elbiselerin yapısından dolayı kalın askılara sahip olması, kol hareketlerini hiç kısıtlamadan hayatınıza devam edebilmenizi sağlar. Tüm bu rahatlığın ve hareket ederken kullanım kolaylığının yanı sıra bu elbiseler gayet şık görünür. Bu kadar şık görünmesi de tercih konularından biridir. ,

 

Genel olarak jile elbiselerin, yakı tasarımlarında bisiklet yakalar kullanılır. Farklı yaka türlerinin de kullanıldığı elbiseler görebileceğimiz gibi, bisiklet yaka, koldaki kısımları tamamladığı için güzel bir görünüm elde edilmesine sebep olur. Böylelikle tamamlanmış bir elbise giymiş olursunuz.

 

Peki, jile elbiseyi tercih eden bayanlar bu elbisenin içine ne giyebilir?

 

           Tesettür kullanan bayanlar için özel olarak hazırlanmış bu tasarımın içine aslında ne isterlerse giyebilirler. Bu elbisenin içerisinde genel olarak hiçbir şey kötü durmaz. Ancak, genel kullanımdan ve önerilerimizden bahsedecek olursak, açık renkteki gömlekler oldukça tercih edilir. Tesettür elbise olarak kullanacağınız için, içine giydiğiniz açık renkli gömlekler güzel bir kontrast yakalamanızı sağlar. Aynı zamanda uzun kesim jile elbiselerde tercihinizi bluzlardan yana kullanabilirsiniz. Bluzların yaka kısımlarında kullanılabilecek çeşitli detaylar ve süsler ise elbise ile uyum yakalanabilecek şekillerde seçilebilir.

 

 

About admin

Paylaş

elbise marka tesettur giyim

Tesettür Giyimde Elbise Şıklığı

  TESETTÜR GİYİMDE YENİ TREND ELBİSELER NEDİR?   Kapalı giyim modasında en çok alınan kıyafetlerden …