Anasayfa / Tesettür Giyim / Bu Yılda Moda Olacak Tesettür Tunik Modelleri

Bu Yılda Moda Olacak Tesettür Tunik Modelleri

 

 

Her bayanın gardıroplarında bulunması gereken; şıklığı ve rahatlığı bir arada yaşatan tesettür tunik modelleri, kesim olarak dökümlü, detay olarak, ise kolları ve alt kısımları dantelli, peplum, belden kemerli, olarak tasarlanan tesettür tunik modelleri her yaşa ve zevke hitap eden a mütevazi bir giyim şeklidir. Fakat tesettür tunik modellerini kombinlemek o kadar kolay değildir Çünkü günümüzde en çok giyildiği için moda haline gelen tesettür tunik modeller renkli desenli, peplum detaylı ve belden kemerli olmak üzere birbirinden değişik, rengârenk tesettür tunik modelleri bulunmaktadır.

 

 Tesettür kombin yapmak diğer kıyafetlere daha zor ve yorucu bir iştir. Neyi nasıl nerede ve ne ile giyebilirim diye düşünmek bile bir hayli zaman kaybettirmektedir. Mütevaziliğin simgesi olan tesettür giyimi kombinlerken dikkat edilmesi gereken en önemli husus kıyafetin dar kesim mi bol kesim mi olmasına bakılmalıdır. Örneğin; tesettür tunik modellerinden bol formlu ve vücut hatlarını örten tarzlarını kullananlar kesinlikle dar paça tesettür pantolon ile kombinlemelidirler.

 

Eğer bol kesim tunikleri bol paça pantolon ile kombinlenirse giyen kişiyi olduğundan çok kilolu gösterecektir. Bazı kimselerin en çok düştüğü hatalardan birisi de bol ve uzun tunikleri A kesim uzun eteklerle kombinlemektedirler. Bu şekilde kombin yapanlar iri yarı ya da olduğundan daha yaşlı gözüküyorlar. A tipi uzun etekler normal giyimden basenleri örten ve b yukarıda çokta kısa olmayan bedenin üst kısmında hareketli durmayan sade modeldeki tuniklerle kombin yapılmalıdır.

 

Renkli tesettür tunik modellerine kombin yaparken, her zaman koyu renkli pantolonlar tercih edilmelidir. Çünkü renkli tunik modelleri form olarak geniş olduğundan dolayı hareketli parçalardır. İkisi de açık renk tercih edilirse uyumsuz olduğu gibi kişiyi bir hayli kilolu gösterecektir. Çünkü iki açık renk hiçbir kıyafette bir arada asla tercih edilemez. Eğer tunikler koyu renk ise o zaman açık renk pantolonları rahatlıkla tercih edilebilir. Desenli tunikler ise her zaman canlı ve göze hoş gözüken pantolonlar ile kombinlenmelidir. Tesettür tunik ve pantolon renk uyumu her zaman biri açık biri koyu olmalıdır. Tesettür tuniklerde sade renklerin üzerine yelekler de tercih edilebilir, fakat yelek boyunun tunik boyuna kadar uzunlukta olmasına dikkat edilmelidir.

 

 

 

 

About admin

Paylaş

elbise marka tesettur giyim

Tesettür Giyimde Elbise Şıklığı

  TESETTÜR GİYİMDE YENİ TREND ELBİSELER NEDİR?   Kapalı giyim modasında en çok alınan kıyafetlerden …